JAPĀŅU KULTŪRA

JAPĀŅU HOROSKOPS – UZZINI VAIRĀK PAR ZIEDOŠO ĶIRŠU ZEMES ZODIAKA ZĪMĒM

Visā pasaulē cilvēki tic, ka debesu ķermeņu izkārtojums ietekmē viņu dzīvi un nosaka viņu raksturu, un ka zināšanas par planētām un zvaigznēm palīdz paredzēt nākotni. Āzijas un Eiropas kultūras atšķiras daudzos aspektos, piemēram, reliģijā un paražās. Tas pats attiecas uz kalendāru un zodiaka zīmēm. Ja vēlaties uzzināt, kā izskatās japāņu horoskops, noteikti izlasiet šo rakstu.

Japāņu asins grupu horoskops

Ziedošo Ķiršu Zemē valda uzskats, ka asinsgrupa nosaka personību, noslieci un uzvedību, kā arī attiecības ar citiem cilvēkiem. Par šīs teorijas pamatlicēju tiek uzskatīts japāņu profesors Takedži Furukava, kurš 1930. gadā publicēja darbu, kurā raksturoja cilvēkus ar noteiktām asinsgrupām. Mūsdienās ketsueki-gata ideja ir tik populāra, ka horoskopi laikrakstos un televīzijas raidījumos tiek veidoti, pamatojoties uz asinsgrupu, un grāmatas par šo tēmu ir īsti bestselleri. Turklāt asins grupas tiek izmantotas, izvēloties piemērotu partneri. Vislabākās attiecības veido cilvēki ar vienādu asins grupu, savukārt cilvēki ar AB asins grupu var veidot pārus ar jebkuru.

Raksturs pēc asins grupas

40% japāņu ir A asinsgrupa. Saskaņā ar horoskopu viņi ir mierīgi, pieklājīgi, atbildīgi un pacietīgi cilvēki. Viņi ne pārāk labi jūtas lielās cilvēku grupās, var būt spītīgi un viegli pakļaujas stresam. B grupas cilvēki ir radoši individuālisti, kuri koncentrējas uz saviem mērķiem un cenšas tos sasniegt. Viņi dzīvē izmanto saprātu un var likties šķietami vienaldzīgi un atturīgi. 0 grupa ir saistīta ar optimismu un līdera īpašībām. Cilvēki, kuriem tā piemīt, tiek uzskatīti par enerģiskiem un atvērtiem. Tomēr viņiem ir problēmas ar punktualitāti. Cilvēki ar AB asinīm apvieno īpašības, kas pieder gan A, gan B grupai, tāpēc tiek uzskatīti par sarežģītiem, neprognozējamiem un ekscentriskiem.

Japāņu zodiaka zīmes

Japānā izmanto ķīniešu astroloģisko sistēmu, kas iedalīta 12 zīmēs (žurka, bullis, tīģeris, trusis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, pērtiķis, gailis, suns, cūka). Šis iedalījums ir saistīts ar Jupitera aprites ciklu ap Sauli, kas ilgst aptuveni 12 gadus. Katru gadu pārstāv cita zodiaka zīme un tai piešķirtās īpašības. Turklāt ir vēl pieci elementi, kas pazīstami kā debesu stumbri (ūdens, zeme, koks, uguns, metāls), kuri katru gadu mainās, piešķirot attiecīgajai zīmei citu garīgo nokrāsu.

Dzīvnieku raksturs

Saskaņā ar ķīniešu horoskopu, cilvēkiem dzimušiem zem noteiktas zodiaka zīmes parādās īpašības raksturīgas dzīvniekiem, kas viņus aizbildina.

Žurka – ir rūpīga, inteliģenta, gudra, ambicioza un praktiska. Viņas trūkumi ir spītība un atriebība.

Bullis – atbildīgs, uzticams, dāsns un gādīgs, bet vienlaicīgi greizsirdīgs, spītīgs un rūpīgs.

Tīģeris – viņa priekšrocības ir: drosme, pašapziņa, godīgums un apzinīgums. Diemžēl viņš var būt arī pārgalvīgs, savtīgs un impulsīvs.

Zaķis – viņš ir jutīgs, komponēts, pieticīgs un pilns ar taktu, un tajā pašā laikā viņš ir kautrīgs un pakļauts hipohondrijām.

Pūķis – cēls, ambiciozs un cienīgs, spēcīgs un spēka pilns, bet arī nesaudzīgs, nekaunīgs un augstprātīgs.

Čūska – viņu raksturo gudrība un empātija, viņš ir gudrs un godājams. Tās negatīvās īpašības ir nopietnība un vienaldzība.

Zirgs – simpātisks, inteliģents, neatkarīgs un jautrs, viņš var būt nemierīgs, mainīgs un savtīgs.

Kaza – šīs zīmes stiprās puses ir radošums, dāsnums un empātija, savukārt trūkumi ir bezatbildība un slinkums.

Pērtiķis – viņš ir daudzpusīgs, asprātīg, inteliģents un dzīves pilns, un tajā pašā laikā stūrgalvīgs, iedomīgs un pakļauts manipulācijām.

Gailis – drosmīgs, asprātīgs, lojāls un strādīgs. Lielākie trūkumi ir pretenciozitāte, tukši vārdi.

Suns – cilvēki, kas dzimuši zem šīs zīmes, ir sirsnīgi, uzticīgi un veltīti saviem mīļajiem. Tomēr tie var būt ļaunprātīgi un nepatīkami.

Cūka – ļoti sabiedriska, godīga un smieklīga. Viņas lielākie trūkumi ir pašdisciplīnas trūkums un nekaunība.

Japāņu numeroloģija

Saskaņā ar leģendu Hideijoši horoskops tika izveidots pirmā šogūna galmā gandrīz pirms pusgadsimta. Numeroloģiskā horoskopa priekšnoteikums ir noteiktam ciparam piešķirt atbilstošu planētu vai zvaigzni. Lai atrastu savu japāņu zodiaku jāsaskaita visi jūsu dzimšanas datuma cipari, līdz tiek iegūta vien cipara vērtība.

Horoskopi un zīlēšana ir pavadījuši cilvēkus tūkstošiem gadu. Daži no tiem ir balstīti uz senām tradīcijām un mācībām, bet citi – uz pilnīgi jauniem novērojumiem. Neatkarīgi no to veida un izcelsmes pat ļoti modernas sabiedrības vēlas ticēt, ka ar to palīdzību var redzēt nākotni.

Pārējās preces